O novém blogu

7. ledna 2012 v 0:37 | Baobábina |  Výlevy a výkvěty
Vítejte.

Vítejte vy, kteří mne ještě neznáte, vítejte vy, se kterými jsem se už na svých cestách někdy setkala. Vítejte na mých nových stránkách věnovaných povídkám a HP fan-fiction (nebo možná mým pokusům o povídky a HP fan-fiction). Píšu už... dlouho. Až do nynějška jsem vždy působila jako Athea, cítila jsem však, že potřebuji nějakou změnu, jak ve svém psaní tak ve způsobu, jakým se sama prezentuji. Překopat svůj život - to jsem potřebovala. Proto jsem změnila jméno, změnila stránky a nyní sama sebe nazývám Baobábina a sídlím tady na Baobabinci nebo také Skládce baobabských písmen (a předem bych ráda řekla toto: Baobabinec není jenom pro bábiny jako jsem já, ano? Je zde srdečně vítán kdokoli bez rozdílu věku, muž, žena nebo trilobit, pokud si to bude přát).
Proč tedy zrovna baobab? Možná proto, že mne ten strom fascinuje, možná proto, že jsem nikdy nebyla v Africe a vždycky jsem si to přála, možná kvůli tomu jednomu citátu uvedenému výše. A podle baobabu je zde samozřejmě všechno řazeno, tudíž:


Baobab má jako každý strom 3 části - kořeny, kmen a větve.
Kořeny jsou u baobabu velmi důležité - nasává jimi vodu, které je v suchých afrických oblastech velmi málo. Také dávají základ celému tomu mohutnému stromu, jsou to jeho nejstarší části, ze kterých pradávno vyrostl. Většinou si jich nevšimnete, ani je nevnímáte, protože jsou ukryty v zemi, přesto však - jsou velmi důležité. Na těchto stránkách jsem kořeny já - moje zprávy, hlášení, omluvy, komentáře, poznámky a postřehy.
Druhou částí baobabu je kmen. Ten je velmi silný, protože v sobě zadržuje veškerou vodu, kterou strom načerpá ze země, a musí ji tam strážit dlouho, neboť vody je málo a musí vydržet. Proto je také kmen nejmohutnější částí celého stromu, částí, bez kterého by se rozhodně neobešel, jeho podpěrný sloup, který ho drží dohromady. Můj kmen budou tvořit kapitolové povídky - nejdůležitější, nejmohutnější kus z celé mé tvorby.
Poslední částí baobabu jsou jeho větve s listy, nebo koruna, pokud jí tak chcete říkat. Tyto větve bývají velmi krátké a listy velmi malé - pomocí listů se totiž ze stromu odpařuje voda a o tohle zrovna moc nestojí, protože jí má příliš málo na rozdávání. Přesto jsou i větve důležité, jelikož jedině díky nim je strom ještě naživu - zázrak fotosyntézy. Na mých stránkách tvoří větve moje jednorázovky, krátké nápady a úryvky, kterých bývá mnoho a jsou tak rozvětvené, že by nedokázaly vytvořit jediný souvislý sloup. Přesto je mám ráda - mohu v nich tak realizovat podněty, na které nemám tolik času, abych z nich mohla vytvořit kapitolovou povídku.

Nezáleží na tom, v jaké části baobabu se nejvíce zabydlíte, zda se usídlíte v koruně a pohoupete se na jejích větvích, nebo se raději zadlabete do silného kmene a schováte se v jeho bezpečí. Jste vítáni všude - baobab je mým domovem a já vám ho velmi ráda zapůjčím :). Buďte mými hosty.

Vítejte v Baobabinci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama