O povídce Set fire to the rain

7. ledna 2012 v 18:48 | Baobábina |  Set fire to the rain
Set fire to the rain.

Takže... dlouho jsem se chtěla vrátit ke psaní, s jakoukoli povídkou. Chvíli jsem uvažovala o pokračování Malého mrtvého tajemství, dokonce jsem měla i rozdělanou první kapitolu, ale cítila jsem... že to není ono. Nevím proč. Mám ten příběh v hlavě, ale zatím ho nebudu psát. Uvidíme do budoucna. Teď mám hlavu plnou jiných věcí.
Dlouho jsem hledala novou inspiraci. Četla jsem různé povídky i knihy, poslouchala rozličnou hudbu, snažila se co nejvíc uvažovat o nových věcech. Nic nefungovalo. Až jednou jsem zase dostala psavou náladu a jen z hnutí mysli jsem vyplodila prolog (více v komentáři pod ním). A když jsem ho pak po sobě četla, stvořila jsem příběh.
Nejprve jsem potřebovala dobu. Příběh z doby Pobertů jsem už měla, stejně tak příběh z doby Harryho Pottera. Zbývajících možností už tak bylo málo - příběh z doby Toma Rojvola v Bradavicích, z doby Zakladatelů nebo dřívější nebo příběh z doby Další Generace (neboli Next Gen.). A jeliikož jsem se v poslední době do Next-Gen příběhů úplně zamilovala, volba byla jasná.
Původně jsem tedy chtěla tvořit Rose/Scorpius povídku, jelikož moje momentálně nejoblíbenější povídka - Delicate a její pokračování Still Delicate (odkaz na autorku padfoot4ever najdete v Oblíbených stránkách, povídka je však pouze anglicky, nedokončený překlad Delicate najdete na hp.kizi.sk), avšak pak mi došlo, že v životě nemohu napsat tak skvělou povídku, jako jsou ty dvě zmíněné, proto jsem ten nápad odložila. Napadlo mě však něco jiného.
Po Prokletých jsem se dlouho nedokázala oprostit od Draca, trochu ke mně přirostl, dá-li se to tak říci. A tak mě napadlo: proč se ho vzdávat? Do hlavy mi nalétla okouzlující myšlenka - co takhle udělat Rose/Draco povídku? Však víte - dcera válečných hrdinů se zamiluje do bývalého Smrtijeda. Okouzlilo mne to.
A do téměř hotového příběhu se zamotala píseň Set fire to the rain, která mne v době jejího vzniku provázela na každém kroku a přidala trochu detailů a trochu barev.
A tak vznikla moje nová povídka.

Původně jsem chtěla stvořit něco velkého, dramatického, oslnivého - něco lepšího, než byli Prokletí a přesto něco podobného jako Prokletí. A nakonec jsem se spokojila s něčím malým, téměř nenápadným, s romantickým příběhem a jednoduchou zápletkou. A nakonec se mi to stejně v hlavě rozlezlo do dlouhého příběhu, se spoustou osobitých postav a vedlejších zápletek, takže nakonec... jsem asi spokojená.
A vím, že to nebude příběh pro všechny. Nejedná se ani o drama ani o válečnou tématiku, nýbrž o čistou romantiku, velmi hutnou romantiku, alespoň prvních několik kapitol. Změnila jsem se, za těch několik měsíců, a troufám si i na věci, na které jsem si předtím netroufala. I když možná stále píšu to samé - Draco a zrzka... povědomé? :)
Ta povídka... je můj osobní dort, podobný tomu, který si upekli Pejsek s Kočičkou. Nasypala jsem do ní všechny mé oblíbené ingredience z povídek, které mám ráda a vytvořila takový sestřih jejich (podle mne) nejlepších nápadů. Není to moc originální. Ale líbí se mi to.

Tak, to by mohlo být pro začátek všechno. Snad ještě k přidávání - kapitoly budou přibývat pomaleji než dříve, jsou však mnohem delší než ty, které jsem dříve psávala (tehdy měly průměrně tak 5 stránek ve Wordu, tyto jich mají tak deset, někdy i více). Také jsem se rozhodla nechávat si vždy jednu kapitolu "v šuplíku" (v praxi: mám napsané už dvě kapitoly, zveřejněná je však pouze ta první), pro nečekané okolnosti - kdybych náhodou dlouho nebyla schopna psát nebo podobné. Teď píšu třetí kapitolu - chybí mi asi ještě osm stran, takže to bude trvat déle, ale... opravdu se snažím, věřte mi.
Dříve jsem komentovala přímo pod kapitoly, už to dělat nebudu, přijde mi to trochu rušivé. Takže - můj první komentář a asi ne poslední. Pro začátek to snad stačí.

Zatím,
Baobábina z Baobabského města.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Valli Valli | 7. ledna 2012 v 19:10 | Reagovat

Tak tedy...přečetla jsem si info o Set fire to the rain a jediné, co můžu říct, je, že se strašně moc těším a držím palce :)

2 ~Atti~ ~Atti~ | Web | 7. ledna 2012 v 19:19 | Reagovat

Teším sa na novú poviedočku :D Takto pekne k večeru ma zahrialo u srdiečka :*

3 Eva Eva | 7. ledna 2012 v 21:47 | Reagovat

Moc, moc, MOC se těším!!! Jsem moc ráda, že zase píšeš :D

4 Baobábina Baobábina | 12. ledna 2012 v 20:07 | Reagovat

Moc vám všem děkuji, jsem opravdu ráda, že se vám ten nápad líbí. Povídka se píše, sice pomalu, ale jistě, takže by (snad) zanedlouho mohla býti další kapitola na světě. Vynasnažím se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama